IX ŚWIĘTO GMINY KONSTANTYNÓW

Dni Konstantynowa wpisały się na stałe w wakacyjny kalendarz imprez gminy i mają od lat swoją publiczność. W bieżącym roku odbywały się w dniach 12-13 lipca i organizowane były po raz 9. Mimo letniego deszczu i niewielkich z tym problemów można je uważać za udane.

Program artystyczny obejmował występy w sobotę: od godz. 17.oo – 20.oo a do północy zabawą z zespołem „Trio Dance” oraz w niedzielę: od 14.oo – 19.oo z koncertem zespołu „Akcent”, zabawą do godz. 2.oo z zespołem „Passat” i pokazem sztucznych ogni. Każdy mógł skorzystać z przygotowanych atrakcji i mile spędzić czas z rodziną.

Niedzielne obchody Dni Konstantynowa rozpoczęły się w południe mszą świętą w tutejszym kościele. Następnie po przejściu kolorowego korowodu do parku Platerów Wójt Gminy Romuald Murawski przywitał zgromadzonych i dokonał otwarcia drugiego dnia święta gminy. Wśród gości był także Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski, który przybył między innymi, aby wręczyć Nagrody Marszałka Województwa Leokadii Nitychoruk z okazji Jubileuszu 35 – lecia pracy artystycznej i Zdzisławowi Marczukowi – z okazji 20- lecia jego pracy na rzecz muzyki ludowej. Szerokiej publiczności zostały zaprezentowane osiągnięcia artystyczne Jubilatów a po wręczeniu nagród Pani Leokadia zaśpiewała a Pan Zdzisław zagrał na skrzypcach.

Pan Wicemarszałek udekorował także srebrnymi medalami przyznanymi przez Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Warszawie za wieloletnią opiekę nad miejscami pamięci narodowej. W tym gronie znaleźli się: wieloletnia Wójt Gminy Konstantynów Stanisława Celińska. Obecny Wójt Gminy Romuald Murawski, ksiądz Mieczysław Milczarczyk, Adam Celiński i Franciszek Filipiuk.

W gronie występujących gości był i Starosta Bialski Tadeusz Łazowski, który wyraził zadowolenie z faktu, że święto gminy co roku jest coraz lepiej przygotowywane a Konstantynów pięknieje.

Organizatorzy IX Dni Konstantynowa serdecznie dziękują zespołom, które uświetniły część artystyczną. Wśród występujących znaleźli się: Zespół „Pogodna Jesień” z Konstantynowa na czele z Mistrzem Z. Marczukiem, Zespól „Melodia ” z Domaszewnicy Gm. Ulan, reprezentacja gminy Leśna Podlaska – Zespoły „Leśnianki” i „Leśniańskie nutki”, Zespół Tańca Ludowego „Obertas”, grupa kabaretowa „Małe liski” i solista breakdance Andrzej Homziuk - reprezentującym GOK Koroszczyn, Zespół z Cicibora Dużego z gminy Biała Podlaska, grupa wokalna „Silwer” i Bartek Prokop z gminy Janów Podlaski, dwie solistki ze Sławatycz, oraz reprezentanci Konstantynowa: siostry Lucyna i Patrycja Horbowicz, siostry Karina i Julia Rabczuk, grupa chirliderek ze Szkoły Podstawowej i satyryk Mieczysław Szulak.

W czasie dwóch dni koncertowały także zespoły zagraniczne: ze Stanów Zjednoczonych i z Puerto Rico sprawiając konstantynowskiej publiczności niezapomnianą ucztę duchową. Składamy serdeczne podziękowania Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej Januszowi Izbickiem za umożliwienie obejrzenia tych zespołów.

Od lat Dniom Konstantynowa towarzyszą wystawy prac artystycznych z różnych dziedzin a w bieżącym roku dodatkowo swoje stoisko zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Konstantynowskiej, przygotowując loterię i sprzedaż tomiku wierszy miejscowych poetów Pt.: „Takimi oto spotkali się oni z nami”.

W 2009 roku gospodarze parku i pałacu Platerów w Konstantynowie na pewno chętnie użyczą tej pięknej scenerii i wspaniałych miejsc gościom jubileuszowych X Dni Konstantynowa, na które już dziś czytelników „Gościńca bialskiego” zaprasza Wójt Gminy Romuald Murawski i Gminne Centrum Kultury w Konstantynowie.

Ogromne ukłony w kierunku sponsorów IX Dni Konstantynowa, którzy jak zwykle nie zawiedli. Dzięki Nim święto gminy miało należytą oprawę estetyczna i artystyczną.

Dziękujemy Teresa Bartosiewicz

Program IX Dni Konstantynowa 12 – 13 lipca 2008 r.

Sobota:

17.00 – uroczyste otwarcie IX Dni Konstantynowa

17.15 – 20.00 – część artystyczna z udziałem grup wokalnych, rozrywkowych i tanecznych oraz gości ze Stanów Zjednoczonych

20.00 – 24.00 – zabawa przy muzyce zespołu TRIO DANCE

Niedziela:

12.00 – Msza Święta w Kościele Parafialnym w Konstantynowie

13.00 – przemarsz uczestników do Parku Zyberk–Platera

13.15 – uroczyste otwarcie Dni Konstantynowa – przemówienia okolicznościowe, wręczenie nagród Marszałka Województwa Lubelskiego.

13.40 – 17.00 – część artystyczna z udziałem zaproszonych zespołów:

15.00 – występ zespołu z PUERTO RICO

17.00 – 18.15 – koncert zespołu AKCENT

18.15 – 19.00 – dalsza część występów artystycznych

19.00 – 2.00 – zabawa przy muzyce zespołu PASSAT

22.00 – pokaz fajerwerków

- wystawy prac twórców ludowych, wesołe miasteczko, quady, zjeżdżalnia dmuchana i pozostałe atrakcje.

nagranie GCK - wideorelacja