XX Dni Konstantynowa 14.07.2019 r.

Jubileuszowe XX już święto gminy Konstantynów zostało zorganizowane w dn. 14 lipca 2019r. w parku przed pałacem Platerów. Punktualnie o godzinie 12.00 uroczystości rozpoczęła msza św. w intencji ładnej pogody, uczestników, mieszkańców, organizatorów i sponsorów Dni Konstantynowa odprawiona przez księdza proboszcza Sławomira Groszka. O godz. 14. Wójt Gminy Romuald Murawski rozpoczął oficjalną część XX Dni Konstantynowa i tym samym przywitał przybyłych gości. Tradycją stało się, że imprezę otwiera podsumowanie i nagrodzenie zwycięzców, biorących udział w Zawodach Wędkarskich organizowanych na zalewie w Zakanalu. W tym roku wśród juniorów najlepiej poradzili sobie: Karol Poniatowski – I miejsce, Kacper Jeżewski – II miejsce, Kacper Szymko – III miejsce, Kewin Klimiuk – IV miejsce, Daniel Pożarowszczyk – V miejsce, Dawid Senouci – VI miejsce. W gronie dorosłych wędkarzy najlepszy wynik osiągnęli Zbigniew Poniatowski – I miejsce, Arkadiusz Demczuk – II miejsce, Mariusz Demczuk – III miejsce, Marcin Makarewicz – IV miejsce, Dariusz Mikołajczuk – V miejsce, Mariusz Kwapień – VI miejsce.

Po części oficjalnej na terenie kompleksu pałacowo-parkowego Grupa TEMPLUM TEMPORIS z Warszawy poprowadziła piknik historyczny pod nazwą „Dnia 1 września…” W swoim programie oferowała pokazy: kawaleryjskie, mody historycznej i taneczne, pojedynki honorowe, turniej strzelecki, symulator lotniczy, zabawy animacyjne dla dzieci, koncert poezji historycznej – piosenki Jacka Kaczmarskiego oraz inne atrakcje. Ofertę festynu uzupełniały liczne stoiska gastronomiczne, kramy z zabawkami i wesołe miasteczko. Wyroby rękodzieła artystycznego zaprezentowały: pracownia Gminnego Centrum Kultury, Warsztat Terapii Zajęciowej, Dom Pomocy Społecznej, Małgorzata i Andrzej Grzybowscy, Henryka Morchonowicz, Mariola i Dominika Szamuk. Wśród stoisk zaprezentowało się również Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Konstantynowskiej. Rozstrzygnięto też konkurs ze znajomości bezpiecznej pracy w rolnictwie, zorganizowany przez KRUS.

W godzinach wieczornych na scenie rozpoczęła się część artystyczna z udziałem ZDZISŁAWA MARCZUKA, Anielki Juszkiewicz, Aleksandry Nowickiej i zespołów reprezentujących GCK Konstantynów: POGODNA JESIEŃ, MELIZMAT i LATIDO. Cykl koncertowy zainicjowała KRYSTYNA GIŻOWSKA. Swoim repertuarem zainteresowała i zachęciła do wspólnego śpiewania zarówno młodszą, jak i starszą publiczność. Wybuchową mieszankę cygańskich rytmów zaprezentował następnie DZIANI z Zespołem. Największe tłumy publiczności zgromadziła przy scenie Gwiazda Wieczoru – Zespół DEFIS. Po tym koncercie niebo nad parkiem rozświetliły różnokolorowe fajerwerki. XX Dni Konstantynowa zakończyła dyskoteka pod gwiazdami z Dj-em. Organizatorami XX Dni Konstantynowa był Wójt Gminy i Gminne Centrum Kultury w Konstantynowie.

Opracowanie: pracownicy GCK

Rozpoczęcie uroczystości, piknik historyczny, stoiska wystawiennicze:  wideorelacja

fot. J.Janczak

Część artystyczna: Zdzisław Marczuk z wnuczką Anielką, Pogodna Jesień, Latido, Aleksandra Nowicka, Melizmat:  wideorelacja