Jubileuszowe X Dni Konstantynowa 11-12.07.2009 r.

Obchodzone w 2009 roku dwudziestopięciolecie Gminnego Centrum Kultury zostało pięknie zaznaczone jubileuszowymi, X już Dniami Konstantynowa. Odbywały się one w dniach 11 - 12 lipca w pięknej scenerii parku Platerów.

Życzeniami dobrej zabawy i miłych wrażeń zakończył swoją wypowiedź Wójt Gminy Romuald Murawski otwierając część artystyczną dwudniowej uroczystości. Sobotnie występy poprzedziły: otwarcie wioski internetowej w budynku GCK, zawody sportowe w piłce nożnej, a także zawody wędkarskie na zbiorniku wodnym w Zakanalu. Zwycięzcy zostali uhonorowani pamiątkowymi pucharami i dyplomami wręczonymi przez Wójta Gminy, Starostę Bialskiego Tadeusza Łazowskiego i Przewodniczącego Rady Gminy Romana Kucia.

Sobotnie występy rozpoczęło trio „Infiniti” z młodym zdolnym muzykiem Mariuszem Karczmarzem i 2 wokalistkami - reprezentujący GCK Konstantynów. Następnie zaprezentowali się: Mirosław Szwader, Kabaret  „Łzy Sołtysa” z Sarnak, Ania Koguc, dwie zdolne wokalistki oraz  wspaniali tancerze z gminy Janów Podlaski. Godzinny koncert dał zespół „Fisher”. Wieczór zakończył się zabawą taneczną przy muzyce zespołu ATUT.

Niedzielne uroczystości rozpoczęła msza święta w konstantynowskim kościele, po której nastąpił przemarsz gości do parku Platera. Po okolicznościowych przemówieniach Wójta Gminy i Starosty Bialskiego rozpoczęła się część artystyczna. Zaprezentowali się w niej: Zespół „Pogodna Jesień”, Ania Koguc, Patrycja Podgajna i grupa taneczna „Lady’s” z GCK Konstantynów. Gminę Leśna Podlaska reprezentował Zdzisław Marczuk
i „Leśniańskie nutki”. Bardzo widowiskowe układy taneczne obejrzeliśmy w wykonaniu grup: „Flesz” i „Flesz Mini” z Terespola oraz grupy Breakdance z GOK Koroszczyn. Usłyszeliśmy piękny śpiew: Dominiki Iwanejko z Komarna, Bartka Prokopa z Janowa Podlaskiego, sióstr Raczyńskich z Łomaz i Elżbiety Gruszkowskiej ze Sławatycz. Niezapomniane przeboje zaprezentowała Kapela Podwórkowa „Oj Ra” z Białej Podlaskiej. Przedstawiono także autorskie teksty Feliksy Matoszuk i Mieczysława Szulaka. Niesamowicie tanecznie i śpiewająco zaprezentował się zespół „Maxel”.

Niedzielny wieczór do późnych godzin wypełniony był muzyką i zabawą z zespołem SZAFIR. Obejrzeliśmy także pokaz fajerwerków.

Każdy gość mógł znaleźć coś dla siebie podczas 2 dni uroczystości. Miłośnicy muzyki obejrzeli na scenie różnych wykonawców, dzieci skorzystały z atrakcji wesołego miasteczka. W niedzielę swoje wystawki prezentowały twórczynie pięknych robótek ręcznych. Unikalne
i niepowtarzalne rzeźby oraz prace plastyczne przygotowali malarze, graficy z terenu powiatu bialskiego oraz z Warszawy, a także twórcy różnych form i technik plastycznych z Domu Pomocy Społecznej w Konstantynowie.

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Konstantynowskiej przygotowało loterię fantową, jak również sprzedawało 2 pozycje książkowe oraz kartki pocztowe promujące gminę i parafię. Gminne Centrum Kultury składa serdeczne podziękowania darczyńcom, którzy nie zawiedli i mimo kryzysu, przekazali dotacje na naszą jubileuszową imprezę.

Dziękujemy tym, którzy ciężko pracowali nad przygotowaniem X Dni Konstantynowa, naszej miejscowości i Parku Platera.

Dziękujemy wszystkim pracownikom samorządowym na czele z Wójtem Gminy Romualdem Murawskim, pracownikom miejscowych szkół i przedszkola, strażakom, pracownikom Kultury za pomoc w sprawnym przebiegu imprezy oraz młodej, zdolnej plastyczce Joannie Szpura za przygotowanie dekoracji sceny na X święto gminy.

Żal, że spotkamy się ponownie dopiero za rok na XI Dniach Konstantynowa, na które już teraz serdecznie zapraszamy zainteresowanych.

Opracowała: Teresa Bartosiewicz

W.Krupa - wideorelacja , wideorelacja