XVII Dni Konstantynowa 09-10.07.2016 r.

Tak się bawił Konstantynów…

Tegoroczne święto gminy Konstantynów odbyło się tradycyjnie w drugi weekend wakacji 9-10 lipca w otoczeniu malowniczego parku Platerów.

W sobotni poranek na zbiorniku wodnym w Zakanalu zorganizowano zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy. Natomiast oficjalne otwarcie XVII Dni Konstantynowa nastąpiło w porze po południowej. Na wszystkich przybyłych czekały liczne występy sceniczne w wykonaniu reprezentantów Gminnego Ośrodka Kultury z Sarnak, a mianowicie Zespołu Mandolinowego Tremole, Kabaretu Łzy Sołtysa oraz solisty Stanley – a. Ponadto na scenie prezentowały się dziecięce grupy taneczne z Gminnego Centrum Kultury w Konstantynowie przygotowane przez Monikę Demianiuk.

Bez wątpienia atrakcją wieczoru okazał się koncert wokalistki ETNA na który przybyła spora grupa fanów. Pierwszy dzień święta naszej gminy zakończyła zabawa taneczna z Zespołem MIAMI BAND.

Otwarcia drugiego dnia uroczystości dokonał Wójt Gminy Romuald Murawski oraz Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Teresa Bartosiewicz.

Wówczas odbyły się również przemówienia zaproszonych gości oraz podsumowanie zawodów wędkarskich i wręczenie nagród najlepszym wędkarzom.

Występy sceniczne zapoczątkował Zespół Pogodna Jesień ze Zdzisławem Marczukiem na czele.

Niezwykle widowiskowy był koncert Zespołu Ostromieczieskije Lawony z Białorusi. Wśród lokalnych grup prezentowały się Zespoły: Melizmat i Kwiatuszki oraz Dziecięcy Zespół Wokalny GCK pod kierunkiem Piotra Kulickiego. Swoje umiejętności wokalne pokazali również laureaci III edycji konkursu „ Śpiewać każdy może…”: Magda Karczmarz, Gabrysia Stańczuk – Zarzycka, Nikola Sobieszczuk, Oliwia Siwek, Ola Nowicka, Nikola Siwek, a także Filip i Mikołaj Dencikowscy. Ponadto można było obejrzeć występy Zespołu Leśniańskie Nutki oraz Leśnianki z Gminnego Ośrodka Kultury w Leśnej Podlaskiej, jak również grupy Forte. Dużej dawki humoru oraz pozytywnych emocji dostarczył Kabaret Szara Eminencja. Jednakże największa publiczność zgromadziła się podczas koncertu Zespołu MEJK, po którym nastąpił niezwykle widowiskowy pokaz fajerwerków. Dalsza cześć wieczoru upłynęła przy rytmach Zespołu SWAY.

Oprócz urozmaiconego repertuaru scenicznego można było korzystać z licznych atrakcji plenerowych. Dla najmłodszych uczestników przygotowano zajęcie animacyjne pod kierunkiem Moniki Demianiuk i Agnieszki Och. Natomiast pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej oferowali malowanie twarzy i zaplatanie warkoczyków, co cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Lokalni twórcy Andrzej Grzybowski, Helena Zazulińska i Henryka Morchonowicz oraz instytucje WTZ, DPS I GCK przygotowały interesujące  wystawy z rękodziełem artystycznym.

KRUS, Nadbużański Park Krajobrazowy oraz Stowarzyszeni Przyjaciół Ziemi Konstantynowskiej promowały swoją działalność, a także organizowały konkursy z ciekawymi nagrodami.

Nie mogło zabraknąć atrakcji wesołego miasteczka oraz stoisk ze słodkościami i kolorowymi gadżetami.

GCK składa serdeczne podziękowania władzom samorządowym, pracownikom gminnym oraz sponsorom za pomoc przy organizacji XVII Dni Konstantynowa. Podziękowania za wspólna zabawę kierujemy również do wszystkich mieszkańców naszej gminy, a także przyjezdnych gości.

Zapraszamy za rok na kolejne XVIII Święto Naszej Gminy.

Opracowała: Ewelina Marczuk

fot. G.Krzewicki

Linki do stron z galeriami i wideo relacjami z XVII Dni Konstantynowa:

MM Projekt Biper TV - wideorelacja

Część artystyczna - wideorelacja