XVIII Dni Konstantynowa 8-9.07.2017 r.

Święto gminy Konstantynów zostało zorganizowane w dn. 8-9 lipca 2017r. w malowniczym parku przed pałacem Platerów. W programie sobotniego dnia zaplanowano na zbiorniku wodnym w Zakanalu w godz. od 5.00 – 8.00 zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Konstantynów. Od 17.00 – 20.00 Teatr FORMA z Białegostoku poprowadził zajęcia animacyjne dla dzieci. Następnie o godz. 20.00 dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Konstantynowie, przywitała wszystkich zgromadzonych i przeczytała listę sponsorów. Po tym w nastrój zabawy wprowadził DJ. W przerwie dyskoteki godzinny koncert zaprezentowała MIKAYLA. Do godz. 1.00 w nocy, pomimo podającego deszczu, uczestnicy bawili się na dyskotece.

Niedzielną część święta gminy rozpoczęła msza św. w intencji uczestników, mieszkańców, organizatorów i sponsorów Dni Konstantynowa odprawiona przez księdza wikariusza Sławomira Gnyszkę.

Uroczystego otwarcia XVIII Dni Konstantynowa dokonał o godz. 15.00 wójt gminy Romuald Murawski, a następnie razem z Przewodniczącym Rady Gminy Konstantynów Tadeuszem Hryciukiem, Wiceprzewodniczącym Waldemarem Dorofiejukiem i panem Robertem Gajewskim, sponsorem nagród i pucharów dla juniorów, wręczyli nagrody i dyplomy zwycięzcom Zawodów Wędkarskich. Dwukrotnie grupa strzelecka zaprezentowała wystrzał armatni. Oraz przedstawiona została historia Podlasko – Kozieradzkiego Bractwa Kurkowego RP.

W części artystycznej do godz. 19.000 obejrzano i wysłuchano występy reprezentantów Gminnego Centrum Kultury w Konstantynowie: skrzypka Zdzisława Marczuka, zespołów: Pogodna Jesień, Melizmat i LATIDO. Wystąpiły także 3 grupy taneczne, soliści laureaci konkursu „Śpiewać każdy może”: Julia Semeniuk, Nikola Siwek, Gabrysia Stańczuk – Zarzycka, Weronika Franczuk, Maja Doroszuk, Dagmara Tarań, Magda Karczmarz i Gabrysia Mikulska. Pięknie zaprezentowały się Aleksandra Nowicka i trzy wokalistki Studia BREVIS z Bialskiego Centrum Kultury w Białej Podlaskiej oraz duet Edyta Karczmarz i Kinga Grabiec. Z Białorusi wystąpili wspaniali artyści: Marina Żyteniewa, Andriej Kuncewicz i Dima Szembarewicz.

W części wieczornej koncertowały: Kapela Wuja Krzycha ze Skrzeszewa, zespoły: HOYRAKY i EXAITED. Wieczorną zabawę, poprzedzoną fajerwerkami, poprowadził zespół SWAY.

Na stoisku KRUS został przeprowadzony konkurs nt. bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym, a nagrody rzeczowe zwycięzcom wręczono na scenie.

Uroczystościom towarzyszyły: atrakcje wesołego miasteczka, malowanie buzi, warkoczyki – przy stoisku WTZ Konstantynów, wystawy rękodzieła uczestników zajęć Warsztatu Terapii Zajęciowej i mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Konstantynowie, wystawa militariów przy stoisku Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Konstantynowskiej, a także prace twórczyń: Henryki Morchonowicz, Danuty Przekorzyńskiej, Aleksandry Nitychoruk, Teresy i Agnieszko Charko, Marioli i Dominiki Szamuk, Anny Koguc, rzeźby Andrzeja Grzybowskiego oraz twórców z Pracowni Artystycznej GCK Konstantynów. Pokaz tkania na krosnach i wystawę zaprezentowała Magdalena Papakul ze swą mamą Ireną Skorupską.

Organizatorami XVIII Dni Konstantynowa był Wójt Gminy i Gminne Centrum Kultury w Konstantynowie.

Opracowała: Teresa Bartosiewicz

fot. I.Grabowski

fot. T.Oksiuta

Linki do stron z galeriami i wideo relacjami z XVIII Dni Konstantynowa:

MM Projekt Biper TV - wideorelacja

radzyninfo.pl - fotogaleria