Gminne Centrum Kultury w Konstantynowie

Gminne Centrum Kultury w Konstantynowie zaprasza do udziału w konkursach:


Konkurs plastyczny "Zamki i pałace w Polsce"

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim konkursie plastycznym "Zamki i pałace w Polsce" organizatorem jest Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Będzinie.
Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, oraz dzieci i młodzieży działającej w kołach plastycznych, na terenie domów kultury i innych ośrodków pozaszkolnych, oraz dzieci i młodzieży szkół specjalnych.
Prace można wysyłać do 15 kwietnia 2020 r.
Więcej informacji znajdziecie w naszej siedzibie.


Ogólnopolski konkurs literacki i plastyczny "Serce Kapsuły Czasu"

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie literackim i plastycznym "Serce Kapsuły Czasu" - Ogólnopolska Akcja Społeczna!
Fundacja Tworzymy Kraków zaprasza do przesyłania prac literackich i/lub plastycznych przedstawiających zdanie: "Świat za sto lat. Jak go sobie wyobrażasz?"
Prace można przesyłać do 30 kwietnia 2020 r.
Po więcej informacji zapraszamy do Nas.

 

2020.01.26 XXVII Prezentacje "Za Kolędę Dziękujemy"

 

Gminne Centrum Kultury w Konstantynowie przygotowało 27. Prezentacje ?Za kolędę dziękujemy? podczas, których zaprezentowano prace 13. konkursu pt. ?Anioły i ozdoby Bożonarodzeniowe?. Sala gimnastyczna miejscowej szkoły wypełniła się w niedzielę 26 stycznia do ostatniego miejsca.

Publiczność miała okazję podziwiania aż 26 prezentacji z trzech województw: lubelskiego, mazowieckiego i podlaskiego. Kolędy wykonywane były przez solistów, instrumentalistów, duety, tercety i liczniejsze osobowo grupy. Jedna grupa przywiozła oryginalne kostiumy i gwiazdę, z jaką kiedyś kolędowało się po domach. Trzy grupy przedstawiły jasełka, a jedna z nich to grupa składająca się z osób dorosłych.

Impreza została entuzjastycznie przyjęta przez konstantynowską publiczność. Podczas tego przeglądu nie stosujemy ograniczeń wiekowych. Obok pięcioletnich przedszkolaków,, popisują się uczniowie szkół podstawowych i liceum, dorośli oraz  seniorzy.

Reprezentacje Gospodarzy to dzieci z Przedszkola Samorządowego, które z zaangażowaniem wykonały Jasełka z akcentami ekologicznymi. Z dobrej strony pokazali się też: świetny głosowo zespół Melizmat i grupa dziecięca LATIDO, kierowane przez Krzysztofa Olesiejuka, grupa śpiewacza Pogodna Jesień ze Zdzisławem Marczukiem na harmonii, Zacisze, reprezentujące Dom Pomocy Społecznej, chór parafii pw. św. Elżbiety Węgierskiej, miejscowe zuchy i harcerze oraz dziecięca Schola prowadzona od 5 miesięcy przez wikariusza parafii ks. Grzegorza Walczuka, który zaśpiewał wzruszająco ?Kolędę dla nieobecnych? a także dwie uczestniczki Warsztatu Terapii Zajęciowej działającego przy GOPS, dziewczynki z kl. I z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, grupa wokalna ze Szkoły Podstawowej w Komarnie Kolonii.

W gronie gości zaproszonych na prezentacje ?Za kolędę dziękujemy? popisywały się zespoły: Tremolo i Aura z Sarnak, Marysieńki ze Starych Szpaków, Margaritki z Rakowisk, Nowina z Moszczony Królewskiej, grupa wokalna z Komarna ? Kolonii, przedszkolaki z Janowa Podlaskiego, Wrzosy z Wilanowa, Mielniczanie z Mielnika, grupa kolędnicza z Leśnej Podlaskiej, Korniczanie ze Starej Kornicy oraz Nadbużańskie Słowiki ze Sławatycz. Urozmaicony program kolęd sprawił, że słuchało się ich z przyjemnością. Maraton występów trwał cztery godziny, a publiczność gorąco oklaskiwała wykonawców.

 


Galeria

fot. J.Janczak

 


Prace plastyczne XIII Konkurs "ANIOŁY I OZDOBY BOŻONARODZENIOWE"

fot. J.Janczak


Podsumowanie konkursu plastycznego "Anioły i ozdoby bożonarodzeniowe"

fot. J.Janczak


Link do strony z foto i wideorelacją:

MM Projekt Biper TV - fotogaleria

Slowopodlasia.pl  -  fotogaleria

Biała24 - fotogaleria

materiał GCK - J.Janczak - prace plastyczne

materiał GCK - J.Janczak - wideorelacja cz.I  ,  wideorelacja cz.II  ,  wideorelacja cz.III  , wideorelacja cz.IV  , wideorelacja cz.V  

MM Projekt Biper TV - wideorelacja