W piękną, słoneczną sobotę 31 sierpnia w Parku Platerów w Konstantynowie odbyła się VI już, coroczna edycja Konkursu Wokalno-Tanecznego  „Śpiewać i tańczyć każdy może”.

Tegoroczna edycja zbiegła się także z dniem zakończenia wakacji, podczas którego Wójt Gminy i GCK zorganizowali występy Teatru "FORMA" z Białegostoku, zajęcia animacyjne dla najmłodszych, gry i zabawy.

Jury w składzie: Dorota Andruszkiewicz, Luiza Skubisz i Małgorzata Rabczuk po przesłuchaniu 9 uczestników w czterech kategoriach wiekowych, biorąc jako główne kryteria oceny: czystość wykonania, dobór repertuaru do możliwości głosowych i ogólny wyraz artystyczny występów postanowiło przyznać

Nagrodę GRAND PRIX, dyplom i statuetkę Bartłomiejowi Juszkiewiczowi ucz. Kl. V SP Konstantynów.

W kat. dzieci przedszkolne:

I miejsce - Aleksandra Stępnik

W kat. uczniowie z klas I – III szkół podstawowych:

I miejsce - Dominika Stolarek

II miejsce – Magda Karczmarz

III miejsce – Nikola Siwek

W kat. uczniowie z klas IV – VI szkół podstawowych:

I miejsce wyśpiewała Maja Doroszuk

II miejsce – Gabrysia Stańczuk-Zarzycka

III miejsce – Weronika Franczuk

W kat. uczniowie klas VII - VIII:

I nagrodę - Wojciech Dudek

Zdobywcy I,II i III miejsc w kat. soliści otrzymali statuetki i upominki.

W konkursie brały udział także najmłodsze dzieci w kategorii tanecznej pod kierownictwem pani instruktor Moniki Demianiuk.

Dziewczynki bardzo fajnie zaprezentowały się w wykonanych przez siebie tańcach.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki ufundowane przez wójta gminy i GCK.

Organizatorzy konkursu: Wójt Gminy Konstantynów i Gminne Centrum Kultury w Konstantynowie składają podziękowania rodzicom, uczniom i nauczycielom za przygotowanie i zachęcanie dzieci do brania udziału w naszym konkursie.

fot. J.Janczak

Biała24 - fotogaleria