V Konkurs Młodych Wokalistów w Konstantynowie rozstrzygnięty

Gminne Centrum Kultury od 5 lat organizuje gminny konkurs wokalny, nazwany tytułem piosenki wyśpiewanej kiedyś w Opolu przez Jerzego Stuhra. Ma on stanowić zachętę do prezentowania swoich możliwości wokalnych przez różnych uczestników, zarówno przez dzieci z przedszkola, jak i osoby dorosłe.

Siódmego czerwca jury w składzie: Dorota Andruszkiewicz, Dorota Michalczuk i Małgorzata Rabczuk po przesłuchaniu 14 uczestników w trzech kategoriach wiekowych, biorąc jako główne kryteria oceny: czystość wykonania, dobór repertuaru do możliwości głosowych i ogólny wyraz artystyczny występów postanowiło przyznać

Nagrodę GRAND PRIX i puchar Bartłomiejowi Juszkiewiczowi ucz. Kl. IV SP Konstantynów.

W kat. uczniowie z klas I – III szkół podstawowych:

I miejsce - Maja Woźniak

II miejsce – Dominika Stolarek

III miejsce – Magda Karczmarz

W kat. uczniowie z klas IV – VI szkół podstawowych:

I miejsce wyśpiewał Wojciech Dudek

II miejsce – Gabriela Stańczuk – Zarzycka

III miejsce – Maja Doroszuk

W kat. uczniowie klas VII i młodzież gimnazjalna:

I nagrodę wyśpiewała Oliwia Siwek ze SP w Komarnie Kolonii.

Dla wszystkich wyżej wymienionych nagrodzonych przygotowano pamiątkowe figurki.

Pozostałe uczestniczki: Julia Derehajło, Nikola Siwek, Weronika Franczuk, Nikola Tymoszuk, Karolina Szymczuk i Weronika Dubienko otrzymały podziękowania za udział.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, słodycze i upominki ufundowane przez wójta gminy i GCK.

Dodatkową nagrodą dla najlepszych wokalistów będzie występ w części artystycznej XIX Dni Konstantynowa, w niedzielę 8 lipca w parku Platerów w Konstantynowie.

Organizatorzy konkursu: Wójt Gminy Konstantynów i Gminne Centrum Kultury w Konstantynowie składają podziękowania rodzicom, uczniom i nauczycielom za przygotowanie lub zachęcanie dzieci do brania udziału w naszym konkursie.

Dziękujemy mediom internetowymi: Radio BIPER i Biała 24 za przybycie i dokumentację zmagań konkursowych, tym bardziej, że równolegle w tym samym czasie w Janowie Podlaskim odbywały się uroczystości związane z obchodami 200-lecia diecezji siedleckiej.

Opracowała: Teresa Bartosiewicz

Link do strony z wideo relacji:

MM Projekt Biper TV - wideorelacja