2020.01.26 XXVII Prezentacje "Za Kolędę Dziękujemy"

Gminne Centrum Kultury w Konstantynowie przygotowało 27. Prezentacje „Za kolędę dziękujemy” podczas, których zaprezentowano prace 13. konkursu pt. „Anioły i ozdoby Bożonarodzeniowe”. Sala gimnastyczna miejscowej szkoły wypełniła się w niedzielę 26 stycznia do ostatniego miejsca.

Publiczność miała okazję podziwiania aż 26 prezentacji z trzech województw: lubelskiego, mazowieckiego i podlaskiego. Kolędy wykonywane były przez solistów, instrumentalistów, duety, tercety i liczniejsze osobowo grupy. Jedna grupa przywiozła oryginalne kostiumy i gwiazdę, z jaką kiedyś kolędowało się po domach. Trzy grupy przedstawiły jasełka, a jedna z nich to grupa składająca się z osób dorosłych.

Impreza została entuzjastycznie przyjęta przez konstantynowską publiczność. Podczas tego przeglądu nie stosujemy ograniczeń wiekowych. Obok pięcioletnich przedszkolaków,, popisują się uczniowie szkół podstawowych i liceum, dorośli oraz  seniorzy.

Reprezentacje Gospodarzy to dzieci z Przedszkola Samorządowego, które z zaangażowaniem wykonały Jasełka z akcentami ekologicznymi. Z dobrej strony pokazali się też: świetny głosowo zespół Melizmat i grupa dziecięca LATIDO, kierowane przez Krzysztofa Olesiejuka, grupa śpiewacza Pogodna Jesień ze Zdzisławem Marczukiem na harmonii, Zacisze, reprezentujące Dom Pomocy Społecznej, chór parafii pw. św. Elżbiety Węgierskiej, miejscowe zuchy i harcerze oraz dziecięca Schola prowadzona od 5 miesięcy przez wikariusza parafii ks. Grzegorza Walczuka, który zaśpiewał wzruszająco „Kolędę dla nieobecnych” a także dwie uczestniczki Warsztatu Terapii Zajęciowej działającego przy GOPS, dziewczynki z kl. I z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, grupa wokalna ze Szkoły Podstawowej w Komarnie Kolonii.

W gronie gości zaproszonych na prezentacje „Za kolędę dziękujemy” popisywały się zespoły: Tremolo i Aura z Sarnak, Marysieńki ze Starych Szpaków, Margaritki z Rakowisk, Nowina z Moszczony Królewskiej, grupa wokalna z Komarna – Kolonii, przedszkolaki z Janowa Podlaskiego, Wrzosy z Wilanowa, Mielniczanie z Mielnika, grupa kolędnicza z Leśnej Podlaskiej, Korniczanie ze Starej Kornicy oraz Nadbużańskie Słowiki ze Sławatycz. Urozmaicony program kolęd sprawił, że słuchało się ich z przyjemnością. Maraton występów trwał cztery godziny, a publiczność gorąco oklaskiwała wykonawców.

fot. J.Janczak

Prace plastyczne XIII Konkurs "ANIOŁY I OZDOBY BOŻONARODZENIOWE"

fot. J.Janczak

Podsumowanie konkursu plastycznego "Anioły i ozdoby bożonarodzeniowe"