29. Dzień Seniora w Konstantynowie – 20.10. 2013 r.

W niedzielę, 20 października 2013 r., w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Konstantynowie zorganizowano XXIX Dzień Seniora.
Uroczystość ta na stałe wpisała się kalendarz imprez organizowanych w GCK. Od kilku lat jest to swoista ?Rzeczypospolita Seniorska? tzn. Nasi Seniorzy pozyskują sponsorów, podejmują decyzje co i jak zrobić, zapraszają zespół, który przygrywa na potańcówce, a GCK użycza sali z wyposażeniem, przygotowuje dekoracje, część artystyczną i wspiera organizacyjnie.
Konstantynowskie Koło Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów bardzo sprawnie radzi sobie ze wszystkimi sprawami. Panie dbają o potrawy i stół, a Panowie też są bardzo pomocni w zakupach i innych sprawach.

Oficjalną część spotkania rozpoczęło powitanie wszystkich zebranych przez członków zarządu ZERiI z naszej gminy ? Panią Henrykę Gołoś oraz Pana Zbigniewa Zalewskiego. Następnie seniorzy wysłuchali szeregu życzeń płynących z ust zaproszonych gości, wśród których znaleźli się Starosta Bialski Tadeusz Łazowski, Wójt Gminy Romuald Murawski wraz z małżonką, Ks. Waldemar Tkaczuk, Prezes Bialskiego ZERiI Maria Skonieczna ? Mikołajczyk oraz od Dyrektora GCK ? Teresy Bartosiewicz. W gronie gości byli także pan Stanisław Supeł ? Były a obecnie honorowy przewodniczący ZERiI, członkowie klubów seniora z Białej Podlaskiej oraz nasz Wikary Ks. Paweł Żukowski.

Oprawę muzyczną sprawował duet muzyków z Białej Podlaskiej, ale nie mogło zabraknąć także występu lokalnego Zespołu ?Pogodna Jesień? pod kierunkiem Zdzisława Marczuka. Miła atmosfera oraz liczne grono uczestników sprawiło, ze było śpiewnie i tanecznie. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

Spore wyrazy uznania należą się Pani Przewodniczącej Koła ZERiI Henryce Gołoś, która mimo niedawnej śmierci małżonka i jednocześnie członka zarządu Koła, podjęła się zorganizowania niniejszej uroczyści, za co składamy jej serdeczne podziękowania.

Dni Seniora 2013
(fot. GCK)