You are currently viewing XXII Dni Konstantynowa 10.07.2022r.

XXII Dni Konstantynowa 10.07.2022r.

W dniu 10 lipca 2022 r. odbyły się XXII Dni Konstantynowa. Tego dnia park Platerów wypełnił się ludźmi chcącymi przeżyć aktywnie niedzielny dzień. O porannych godzinach przy zbiorniku wodnym w Zakanalu odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Konstantynów, a podczas imprezy zostały wręczone puchary dla uczestników zawodów.Na odbiorców wydarzenia czekało wiele atrakcji min. ogródek kuglarski, animacyjny, wesołe miasteczko, salon gier, okulary VR (wirtualnej rzeczywistości), żywe maskotki Myszki Minnie i Minionka, tatuaże, warkoczyki, wata cukrowa, popcorn, stragany z zabawkami. O pełne brzuchy przybyłych zadbały stoiska gastronomiczne firmy Osjann, kołacze węgierskie oraz stoisko Koła Gospodyń Wiejskich z Konstantynowa ze słodkościami.Nacieszyć oko i dusze można było przy stoiskach rękodzielniczych, które przygotowały: Dom Pomocy Społecznej, Warsztat Terapii Zajęciowej przy GOPS w Konstantynowie, Pani Magdalena Szczepańska z wyrobami z ceramiki i autorskimi książkami, a także Gminne Centrum Kultury w Konstantynowie, które przygotowało dodatkowo ściankę do pamiątkowych zdjęć.Ponadto zaprezentowały się Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Konstantynowskiej, Bractwo Kurkowego, Powiatowy Urząd Pracy z Białej Podlaskiej, Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Zamiejscowy Janów Podlaski. Na stoisku KRUS można było wziąć udział w konkursie wiedzy BHP dla rolników pt. „Nie ryzykujesz gdy znasz i szanujesz, a na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody. Podczas imprezy można było wypełnić ankietę przygotowaną prze Gminną Bibliotekę Publiczną im. K. Sawczuka.Warto wspomnieć o występach artystycznych. Na scenie popisywali się skrzypek Zdzisław Marczuk ze swoimi uczennicami Zuzanną Abramowską i Anielą Juszkiewicz oraz zespołem Pogodna Jesień. W bloku pt. „Tych lat nie odda nikt”, który przygotował Pan Krzysztof Olesiejuk, zaprezentowali się: Zespół Melizmat oraz młodzi wokaliści Dominika Stolarek , Zuzanna Bożyk, Dominika Szewczuk, Wiktoria Szczepanowska, Małgorzata Wasiluk. Ponadto swój talent wokalny i instrumentalny zaprezentowali: Oliwia Siwek, Wojtek Dudek, Magda Karczmarz, gitarzysta Kacper Trocewicz. Natomiast dzieci tańczące układy z Dance and Fun skradły serca publiczności. Po raz pierwszy na naszej scenie wystąpił zespół Oj Dobra. Miło było posłuchać także Pawła Tokarskiego i Annę Sylwesiuk oraz Zespół Black Orange. Gwiazdą tego wieczoru był MiłyPan, który zaprezentował niesamowite show i porwał ludzi do wspólnej zabawy. Do późnych godzin nocnych publiczność świetnie się bawiła przy muzyce DJa- Pawła Tokarskiego.Ogromną pracę dokonała firma Wschodnie Konsorcjum Eventowe, która do ostatnich minut dbała o prawidłowy przebieg imprezy. Patrząc na zadowolone twarze widzów śmiało możemy stwierdzić iż tegoroczne Dni Konstantynowa należy zaliczyć do udanych.Dziękujemy wszystkim przybyłym za wspaniałą zabawę i wspólnie spędzony czas.Ogromne podziękowania kierujemy wszystkim sponsorom tej imprezy.

Oto oni:

Dariusz Osiak Browar Osjann