I Konkurs Wokalno-Taneczny “Śpiewać i tańczyć każdy może” 27.02.2014 r.

I Konkurs Młodych Wokalistów w Konstantynowie rozstrzygnięty
Jak wielką przyjemnością jest oglądanie występów dzieci i młodzieży mogli przekonać się organizatorzy, widzowie i uczestnicy finału I Konkursu Młodych Wokalistów ?Śpiewać każdy może? zorganizowanego 27.02.2014 r. w Konstantynowie.

Instruktor muzyki Gminnego Centrum Kultury, nauczycielki wszystkich gminnych szkół i Przedszkola Samorządowego, wychowawcy Domu Dziecka w Komarnie i rodzice, solidnie pracowali ze swymi młodymi solistami nad przygotowaniem ich do występu.

Na konkurs wpłynęło 45 zgłoszeń w 5 kategoriach wiekowych, a wystąpiło 40 uczestników.

Do pracy w jury przyjęły zaproszenie panie: Elżbieta Łazowska, Małgorzata Rabczuk i Luiza Skubisz. Przy ocenie brane były pod uwagę czystość wykonania, dobór repertuaru do możliwości głosowych i ogólny wyraz artystyczny.

Muzykalność młodych wykonawców i wrażenia artystyczne zdecydowały, że jury postanowiło nagrodzić 21 wokalistów, przyznając I, II i II miejsca oraz wyróżnienia. Podziękowano za udział 19 uczestnikom.

Najpiękniej zaśpiewała Aleksandra Nowicka reprezentująca GCK, którą przygotował instruktor Piotr Kulicki. Za wykonanie piosenki ?Tańczące Eurydyki? przyznano jej nagrodę Grand Prix i wręczono puchar.

W kategorii dzieci przedszkolne I nagrodę wyśpiewała Gabrysia Stańczuk ? Zarzycka, II nagrodę Julia Benedyczuk i trzy trzecie nagrody: Agata Hołubiuk, Nikola Tymoszuk i Wiktoria Ignatiuk.

W kategorii uczniowie z klas I ? III pierwszą nagrodę przyznano Natalii Lindner, drugą ? Oliwii Siwek, trzecią ? Amelii Usymowicz oraz wyróżniono Filipa Dencikowskiego i Karolinę Wereszko.

Najtrudniej było rozstrzygnąć prezentacje najliczniejszej grupy wiekowej uczniów z klas IV ? VI, w której wzięło udział 20 osób. Najlepsza w tej kategorii była Alicja Janczak. Drugie miejsce wyśpiewała Martyna Przybysławska a trzecie ? Izabela Kamińska. Ponadto wyróżniono Aleksandrę Borkowską i Maję Maleńczyk.

Młodej uczennicy Annie Zubkowicz jury przyznało I miejsce w kategorii młodzież gimnazjalna. Drugą nagrodę wyśpiewała Joanna Laszuk, a trzecią ? Magdalena Łyczewska.

Adam Zubkowicz wystąpił jako jedyny w kategorii młodzież ponadgimnazjalna i otrzymał I nagrodę.

Pięć osób nagrodzonych I miejscem otrzymało pamiątkowe statuetki. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe i słodycze ufundowane przez GCK.

GCK w Konstantynowie składa ogromne podziękowania Pani Agnieszce Charko za współtworzenie tego konkursu, przygotowanie dzieci do występów i dokumentację fotograficzną.

Dziękujemy Panu Piotrowi Kulickiemu za przygotowanie do konkursu wspaniałej ekipy wokalistek z zespołu ?Kwiatuszki? i nagłośnienie uroczystości.

Za ogrom prac włożony w przygotowanie młodych wokalistów należą się podziękowania dla pań nauczycielek: Krystyny Jakoniuk, Małgorzaty Stawskiej, Małgorzaty Pawelec, Bożeny Struk, Ireny Mertowskiej, Moniki Demianiuk, Moniki Maleńczyk i Doroty Andruszkiewicz.

Dziękujemy wszystkim mamom, które same przygotowywały swoje dzieci do występów.

Z racji tego, że finał konkursu odbywał się w tłusty czwartek, w oczekiwaniu na werdykt jury dzieci poczęstowano wspaniałymi pączkami Pani Cecylii Kordaczuk.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w sprawnym przebiegu konkursu, a wodzom za wspaniałe brawa i wspieranie młodych wykonawców podczas ich występów.

Opracowanie: Teresa Bartosiewicz

Śpiewać i Tańczyć Każdy Może 2014