Gminne Centrum Kultury w Konstantynowie
Odsłony: 2572

Drodzy Seniorzy

Z okazji Waszego Święta składam serdeczne życzenia zdrowia, pogody ducha wypełnionego radością i satysfakcją z przeżytych lat.

Cieszcie się szacunkiem i życzliwością spotykanych na co dzień ludzi.

Aby samotność omijała Was szerokim łukiem, a zdobyte doświadczenie i mądrość życiowa służyły innym.

Żyjcie nam sto lat w zdrowiu i miłości, w otoczeniu najbliższych!

***


 

35. Dni Seniora   20.10. 2019 r.

 

Dzień Seniora w Konstantynowie

 

W niedzielę 20 października 2019 r. obchodzony był już 35. raz Dzień Seniora.

Seniorom spotkanie umilały piosenki śpiewane przez Pogodną Jesień z akompaniamentem Zdzisława Marczuka.

Piosenki śpiewali młodzi wokaliści GCK Konstantynów: 

Dominika Stolarek, Magda Karczmarz, Gabriela Stańczuk-Zarzycka, Bartłomiej Juszkiewicz, Wojciech Dudek.


nagranie GCK: fragment występu Pogodnej Jesieni ze Zdzisławem Marczukiem

Biper TV: wideorelacja

Radio Biper:  artykuł


fot. J.Janczak

 


 

34. Dni Seniora   07.10. 2018 r.

 

Dzień Seniora w Konstantynowie

MM Projekt Biper TV - Dzień seniora w Konstantynowie - wideorelacja  

wideorelacje: film 1film 2film 3film 4


 

33. Dni Seniora   22.10. 2017 r.

 

Seniorzy świętowali w Konstantynowie

 

W niedzielę 22 października 2017 r. obchodzony był już 33. raz Dzień Seniora.

Łączył się on także z wyborami władz konstantynowskiego Koła Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów na kolejną kadencję.

Ponownie na Prezesa w Konstantynowie wybrano panią Henrykę Gołoś, która już kilka lat pełni tę funkcję.

W imieniu Zarządu z Białej Podlaskiej życzenia i gratulacje dla Seniorów przekazała pani Maria Skonieczna. Nie zabrakło życzeń, kwiatów i sponsoringu od wójta gminy Romualda Murawskiego, który przybył z małżonką. Miłe słowa do zgromadzonych wygłosił ks. Proboszcz Waldemar Tkaczuk.

Gminne Centrum Kultury przygotowało Seniorom muzyczny upominek z okazji Ich święta. Pod kierunkiem instruktora pana Krzysztofa Olesiejuka wystąpił zespół LATIDO oraz soliści: Magda Karczmarz, Gabrysia Stańczuk ? Zarzycka, Weronika Franczuk, Julia Semeniuk i Bartek Juszkiewicz. Wystąpiły też w duecie Edyta Karczmarz i Kinga Grabiec. Nie mogło zabraknąć piosenek wykonywanych przez zespół Pogodna Jesień przy akompaniamencie pana Zdzisława Marczuka. Panie Emilia Przybysławska i Danuta Wereszko przeczytały wiersze stosowne do odbywającej się uroczystości.

Panie organizatorki części kulinarnej przygotowały wspaniałą ucztę i smakołyki. Degustowano je w przerwach zabawy prowadzonej przez DJ-a.

Gminne Centrum Kultury w Konstantynowie bardzo ceni sobie wieloletnią współpracę z Seniorami.

 

Życzymy wszystkim dobrego zdrowia, uśmiechu, spełniania marzeń i braku czasu na starzenie się.

Trzeba to wyraźnie powiedzieć, że Ci Ludzie wymagają od siebie nawet wtedy, gdy inni od Nich nie wymagają.

 

wideorelacje: film 1film 2film 3film 4film 5film 6film 7film 8film 9


 

32. Dni Seniora   09.10. 2016 r.

 

Dzień Seniora w Konstantynowie

 


 

31. Dni Seniora   22.10. 2015 r.

 

Dzień Seniora w Konstantynowie

 


 

30. Dni Seniora   19.10. 2014 r.

 

Dzień Seniora w Konstantynowie

 


 

29. Dni Seniora   20.10. 2013 r.

 

Dzień Seniora w Konstantynowie

 

W niedzielę, 20 października 2013 r., w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Konstantynowie zorganizowano XXIX Dzień Seniora.

Uroczystość ta na stałe wpisała się kalendarz imprez organizowanych w GCK. Od kilku lat jest to swoista ?Rzeczypospolita Seniorska? tzn. Nasi Seniorzy pozyskują sponsorów, podejmują decyzje co i jak zrobić, zapraszają zespół, który przygrywa na potańcówce, a GCK użycza sali z wyposażeniem, przygotowuje dekoracje, część artystyczną i wspiera organizacyjnie.

Konstantynowskie Koło Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów bardzo sprawnie radzi sobie ze wszystkimi sprawami. Panie dbają o potrawy i stół, a Panowie też są bardzo pomocni w zakupach i innych sprawach.

Oficjalną część spotkania rozpoczęło powitanie wszystkich zebranych przez członków zarządu ZERiI z naszej gminy ? Panią Henrykę Gołoś oraz Pana Zbigniewa Zalewskiego. Następnie seniorzy wysłuchali szeregu życzeń płynących z ust zaproszonych gości, wśród których znaleźli się Starosta Bialski Tadeusz Łazowski, Wójt Gminy Romuald Murawski wraz z małżonką, Ks. Waldemar Tkaczuk, Prezes Bialskiego ZERiI Maria Skonieczna ? Mikołajczyk oraz od Dyrektora GCK ? Teresy Bartosiewicz. W gronie gości byli także pan Stanisław Supeł ? Były a obecnie honorowy przewodniczący ZERiI, członkowie klubów seniora z Białej Podlaskiej oraz nasz Wikary Ks. Paweł Żukowski.

Oprawę muzyczną sprawował duet muzyków z Białej Podlaskiej, ale nie mogło zabraknąć także występu lokalnego Zespołu ?Pogodna Jesień? pod kierunkiem Zdzisława Marczuka. Miła atmosfera oraz liczne grono uczestników sprawiło, ze było śpiewnie i tanecznie. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

Spore wyrazy uznania należą się Pani Przewodniczącej Koła ZERiI Henryce Gołoś,  która mimo niedawnej śmierci małżonka i jednocześnie członka zarządu Koła, podjęła się zorganizowania niniejszej uroczyści, za co składamy jej serdeczne podziękowania.


 

27. Dni Seniora   23.10. 2011 r.

 

Dzień Seniora w Konstantynowie

                                                      

W niedzielne popołudnie 23.10.2011 r. Seniorzy z gminy Konstantynów kolejny raz obchodzili swoje święto. W bieżącym roku po raz pierwszy w roli nowej Przewodniczącej Koła wystąpiła Pani Henryka Gołoś, która razem ze swoim mężem  Henrykiem i innymi członkami Koła Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów spinali całość przygotowań.

Gminne Centrum Kultury użyczyło Sali i wyposażenia, a także  zajęło się ozdobieniem części artystycznej tego święta.

Po przywitaniu gości przez Panią Przewodniczącą i Jej męża, wyczytaniu sponsorów, gorącym poczęstunku w oczekiwaniu na przyjazd ze Sławatycz Pana Przewodniczącego Zarządu Powiatowego ZERiI poproszono o występ Zespół ?Pogodna Jesień? i Mistrza Zdzisława Marczuka. Półgodzinny śpiew zyskał uznanie zebranych gości, Pana Starosty Tadeusza Łazowskiego i Jego Małżonki. Nie zabrakło ciepłych życzeń i wsparcia finansowego od Pana Wójta Gminy Romualda Murawskiego z Małżonką. Oprawą duchową Dnia Seniora zajął się ks. Proboszcz Waldemar Tkaczuk.

Uczestnik innego święta seniorów i trochę z tego powodu spóźniony Przewodniczący Zarządu Powiatowego ZERiI Pan Stanisław Supeł oraz inni Goście z Białej Podlaskiej nie szczędzili pochwał dla Zespołu ?Pogodna Jesień? za występ dla konstantynowskich seniorów oraz za uświetnienie swoim śpiewem Święta Seniora w Białej Podlaskiej w dn.15.10.2011 r.

Przy samodzielnie wykonanych smakołykach uczestnicy bawili się do późnych godzin wieczornych nie bacząc na to, że następnego dnia na pewno niejednego będzie boleć ?noga w biodrze?.


 

25. Dni Seniora   18.10. 2009 r.

 

nagranie GCK - wideorelacja 

 

ŚWIĘTO RODZINY SENIORSKIEJ W KONSTANTYNOWIE

 

W niedzielne popołudnie 18 października 2009 r. odbywało się w Konstantynowie doroczne święto ? Dzień Seniora. Na zaproszenie Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Gminnego Centrum Kultury przybyli seniorzy z całej gminy, aby wspólnie wspominać miniony rok, obejrzeć występy artystyczne oraz potańczyć na zabawie.

W części oficjalnej  życzenia seniorom złożyli: Pani Teresa Niczyporuk Prezes Koła Emerytów z Konstantynowa, Pan Romuald Murawski Wójt Gminy, Pan Stanisław Supeł Prezes Zarządu Rejonowego Związku Emerytów z Białej Podlaskiej, Pan Tadeusz Łazowski Starosta Bialski oraz nowy proboszcz parafii w Konstantynowie ks. Waldemar Tkaczuk. Odczytane zostały także życzenia Pani Feliksy Matoszuk członkini Zespołu ?Pogodna Jesień?, która z powodu choroby nie mogła sama przybyć. W gronie zaproszonych gości nie zabrakło również księdza kanonika Władysława Proczka, obchodzącego w br. 90.lecie urodzin, oraz księdza wikarego Bogdana Kozłowskiego.

Część artystyczną pięknie ozdobili swym śpiewem zespół ?Pogodna Jesień? na czele z Mistrzem Zdzisławem Marczukiem oraz Zespół ?Pawłowianki?, który swój występ wzbogacił o cześć satyryczno ? kabaretową.  Przerwy w zabawie tanecznej wypełniały wspólne śpiewy uczestników, w tym także życzenia 120 lat dla jednej z uczestniczek Dnia Seniora mieszkanki gminy Apolonii Berdowskiej, która ukończyła już 96 lat.

Piękne ukłony należą się członkom Zarządu oraz innym seniorom z Koła Emerytów w Konstantynowie za zajęcie się sprawami organizacyjnymi i przygotowanie potraw dla uczestników, trwającej do późnych godzin wieczornych zabawy.

Wniosek, jaki nasuwa się po Święcie Rodziny Seniorskiej z Konstantynowa jest taki, że zasadne jest organizowanie tego typu spotkań integrujących środowisko. Patrząc na wspólną zabawę osób w ?Złotym wieku? daje się zauważyć, że ludzie zapominają o chorobach i troskach dnia codziennego mile spędzając czas.

                                                                                  Opracowanie: Teresa Bartosiewicz