Gminne Centrum Kultury w Konstantynowie
Odsłony: 1152

 

Zapachniało świętami w Konstantynowie

 

W czwartkowy wieczór, 17 grudnia 2009 r., Gminne Centrum Kultury w Konstantynowie było miejscem corocznego spotkania przedstawicieli różnych środowisk gminy i parafii. Po raz dziewiąty odbyło się spotkanie wigilijne z udziałem miejscowego duchowieństwa, władz samorządowych na czele z Księdzem Waldemarem Tkaczukiem, Wójtem Gminy Romualdem Murawskim, Starostą Bialskim Tadeuszem Łazowskim z Małżonką, a także Przewodniczącym Rady Gminy Romanem Kuciem. Obecni byli również członkowie Zespołu ?Pogodna Jesień?, Koła Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie, Chóru Parafialnego oraz członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Konstantynowskiej.

To dzięki paniom z tych grup i zespołów można było skosztować wspaniałe potrawy wigilijne. Na stole królowały uszka z czerwonym barszczykiem, kapusta z grochem, racuszki, pączki z makiem, różne potrawy z ryb oraz sałatki wigilijne. Ale uczta dla ciała nie miałaby takiego uroku ani magicznego wydźwięku gdyby nie wspaniałe kolędy zaśpiewane na cztery głosy przez Chór Parafialny pod dyrekcją Stanisława Filii oraz wykonane na dwa głosy przez Zespół ?Pogodna Jesień? pod kierunkiem Zdzisława Marczuka.

Spotkania wigilijne na stałe wpisały się w kalendarz uroczystości organizowanych przez Gminne Centrum Kultury. Nadal będą one kontynuowane w latach następnych.

                                                                                                                                     Opracowanie: Teresa Bartosiewicz


(zdjęcia dokumentujące przebieg spotkania wigilijnego pochodzą ze zbiorów GCK)