You are currently viewing Projekt grantowy: Fundacja Świętego Mikołaja

Projekt grantowy: Fundacja Świętego Mikołaja

Realizowaliśmy projekt grantowy Przystań Świętego Mikołaja jako jedna z 62 placówek w Polsce, które we współpracy z lokalnymi partnerami oferowaliśmy konieczną pomoc dla dzieci z Ukrainy. W każdym tygodniu odbywały się zajęcia arteterapii, ceramiki, rękodzieła i konsultacje psychologiczne.

Przystań Świętego Mikołaja w Konstantynowie to miejsce, które pozwalało ok. 20 dzieciom z Ukrainy na udział w zajęciach i opiekę profesjonalnej kadry. Gminne Centrum Kultury Konstantynów wyszło z inicjatywą pomocy potrzebującym tuż po ataku Rosji 24 lutego, a dzięki Fundacji Świętego Mikołaja udało się poszerzyć ofertę edukacyjną i zapewnić środki na dalsze działanie projektu przez całe wakacje.

Dzięki Przystani dzieci miały nie tylko okazję uczestniczyć w rozwijających i terapeutycznych zajęciach, ale również skorzystać z pomocy psychologa. W tym charakterze zatrudniona została jedna z mam podopiecznego Przystani, wykwalifikowana specjalistka, która dzięki wspólnym doświadczeniom, miała łatwość nawiązania relacji z dziećmi i mierzenia się z ich problemami.

Zajęcie rękodzielnicze przeprowadziliśmy także w Borsukach oraz w zamku w Janowie Podlaskim. Dzieci odwiedziły kilka z pięknych zakątków polsko-białoruskiego pogranicza i brały udział w zajęciach także poza Konstantynowem.

Oprócz kosztów zajęć ceramicznych i karate i psychologa, środki finansowe przeznaczone zostały na materiały plastyczne, tablicę interaktywną, materiały sportowo-animacyjne (lina, chusta animacyjna itp.) i inne elementy ułatwiające codzienne funkcjonowanie Przystani.

O był niezwykły ale bardzo wyczerpujący czas. Cieszymy się , że mogliśmy pomoc dzieciom, które znalazły się w ogromnej potrzebie.