You are currently viewing Spektakl pt. “Rozmowy na skraju puszczy”

Spektakl pt. “Rozmowy na skraju puszczy”

“Puszcza Białowieska od zawsze była schronem dla wielu różnych gatunków zwierząt. Teraz jest także schronieniem dla oszukanych ludzi, którzy wierzą, że jeżeli przejdą przez bagna, pokonają hordy kąsających owadów lub trzaskające mrozy, osiągną swój cel.
Pojawił się pogląd, że spór o wydarzenia na granicy polsko-białoruskiej jest nierozstrzygalnym konfliktem wartości. Z jednej strony rozum i bezpieczeństwo. Z drugiej strony serce i dobroczynność. Kto postawi na pierwsze, zostanie oskarżony o bezduszność. Kto postawi na drugie, okaże się głupcem.(Jacek Wojtysiak)
Przed tym właśnie dylematem zostali postawienie ludzie na stałe mieszkający we wsiach położonych niedaleko granicy z Białorusią. Pomogli? Bali się? Dzwonili, aby wydać? Byli obojętni?
W spektaklu nie ma dobrych i złych. Nie ma bohaterów i przestępców. Nie ma też odpowiedzi na pytania. Są za to autentyczne wypowiedzi ludzi mieszkających w pobliżu granicy. Jest to teatralny dokument ukazujący zamieniającą się puszczę i ludzi tam mieszkających”.
Spektakl zrealizowany przez Fundację Przepływy, powstał w ramach programu OFF Polska organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

reżyseria: Małgorzata Laszeck

obsada: Eliza Paś, Paulina Połowniak-Gozdek, Aleksandra Rajska, Mariusz Kamiński

Spektakl realizowany był przez Fundację Przepływy w ramach programu OFF Polska organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dodaj komentarz