VI Konkurs Wokalno-Taneczny “Śpiewać i tańczyć każdy może” 31.08.2019 r.

W piękną, słoneczną sobotę 31 sierpnia w Parku Platerów w Konstantynowie odbyła się VI już, coroczna edycja Konkursu Wokalno-Tanecznego "Śpiewać i tańczyć każdy może".
Tegoroczna edycja zbiegła się także z dniem zakończenia wakacji, podczas którego Wójt Gminy i GCK zorganizowali występy Teatru "FORMA" z Białegostoku, zajęcia animacyjne dla najmłodszych, gry i zabawy.

Jury w składzie: Dorota Andruszkiewicz, Luiza Skubisz i Małgorzata Rabczuk po przesłuchaniu 9 uczestników w czterech kategoriach wiekowych, biorąc jako główne kryteria oceny: czystość wykonania, dobór repertuaru do możliwości głosowych i ogólny wyraz artystyczny występów postanowiło przyznać.

Nagrodę GRAND PRIX, dyplom i statuetkę Bartłomiejowi Juszkiewiczowiucz. Kl. V SP Konstantynów.

W kat. dzieci przedszkolne:
I miejsce - Aleksandra Stępnik

W kat. uczniowie z klas I-III szkół podstawowych:
I miejsce - Dominika Stolarek
II miejsce - Magda Karczmarz
III miejsce - Nikola Siwek

W kat. uczniowie z klas IV-VI szkół podstawowych:
I miejsce - wyśpiewała Maja Doroszuk
II miejsce - Gabrysia Stańczuk-Zarzycka
III miejsce - Weronika Franczuk

W kat. uczniowie klas VII - VIII:
I nagrodę - Wojciech Dudek
Zdobywcy I,II i III miejsc w kat. soliści otrzymali statuetki i upominki.

W konkursie brały udział także najmłodsze dzieci w kategorii tanecznej pod kierownictwem pani instruktor Moniki Demianiuk.
Dziewczynki bardzo fajnie zaprezentowały się w wykonanych przez siebie tańcach. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki ufundowane przez wójta gminy i GCK.
Organizatorzy konkursu: Wójt Gminy Konstantynów i Gminne Centrum Kultury w Konstantynowie składają podziękowania rodzicom, uczniom i nauczycielom za przygotowanie i zachęcanie dzieci do brania udziału w naszym konkursie.

Opracowanie: Teresa Bartosiewicz