Wigilia 2011 r.

Spotkanie opłatkowe w Konstantynowie

Kilka danych ze spotkania:
W dniu 17 grudnia 2011 r. odbyło się jedenaste spotkanie opłatkowe w Gminnym Centrum Kultury w Konstantynowie ? rozpoczęcie godz. 18.00

W spotkaniu uczestniczyli: ks. proboszcz z Konstantynowa Waldemar Tkaczuk, Wójt Gminy Romuald Murawski z Małżonką, Starosta Bialski Tadeusz Łazowski z Małżonką, Przewodniczący Rady Gminy Roman Kuć z Małżonką, Zespoły: ?Pogodna Jesień?, ?Melizmat? i Młodzieżowe Trio Wokalne, Chór Parafialny z Konstantynowa, trzej muzycy współpracujący z GCK: Zdzisław Marczuk, Piotr Kulicki i Stanisław Fila, Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Konstantynowskiej, przedstawicielki Koła Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasia oraz Pracownicy GCK.

Panie z Zespołu ?Pogodna Jesień? oraz z KGW Konstantynów przygotowały degustację potraw wigilijnych: barszczyk czerwony z pasztecikami i/lub pierogami z nadzieniem (kapusta z grzybami), wigilijna kapusta z grzybami na oleju lnianym, racuszki, śledzie, ryba w sosie słodko kwaśnym i czosnkowym, tort makowy, sernik, szarlotka i ptasie mleczko, kompot wigilijny, chleb domowego wypieku.

Specjalnie na tę uroczystość okazjonalnie udekorowano salę nr 1 GCK, a całość dekoracji dopełniała piękna szopka, którą wykonali: Marta Stefaniuk, Jakub Łazowski i Łukasz Kamiński.

Program spotkania:
- wspólne odśpiewanie kolędy ?Wśród nocnej ciszy?
- przywitanie gości,
- modlitwa pod kierunkiem ks. Proboszcza, odczytanie Ewangelii i przełamanie się opłatkiem wszystkich uczestników,
- degustacja potraw i słodkich smakołyków
- życzenia od Starosty Bialskiego i Wójta Gminy na nadchodzące Święta
- wspólne śpiewanie kolęd wszystkich uczestników, a także poszczególni Wykonawcy tj. Chór Parafialny, Trio Wokalne i zespół ?Melizmat? zaśpiewali kilka kolęd z własnego repertuaru.
Spotkania wigilijne na stałe wpisały się w kalendarz uroczystości organizowanych przez Gminne Centrum Kultury i jest zamiarem organizatorów kontynuować ich dalszą organizację w latach następnych.

Opracowanie: Teresa Bartosiewicz