Wigilia 2019 r.

W środowy wieczór 18 grudnia 2019 spotkały się na wieczerzy wigilijnej osoby, przedstawiciele instytucji i stowarzyszeń, którzy w ciągu roku współpracują z GCK Konstantynów.

Na początek wspólnie odśpiewano kolędę ?Wśród nocnej ciszy?.

Ksiądz Proboszcz Sławomir Groszek odczytał część Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, a wójt gminy złożył wszystkim życzenia z okazji Świat Bożego Narodzenia.

Zaproszono na to spotkanie wigilijne wszystkie środowiska z którymi współpracuje GCK w ciągu roku: władze samorządowe gminy, Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego oraz przewodniczących Komisji Rady Gminy Konstantynów, duchowieństwo i chór parafii Konstantynów, twórców ludowych, 5 środowisk kobiecych z gminy skupionych w Kołach Gospodyń Wiejskich i Kole Aktywnych Kobiet, członków Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Konstantynowskiej, pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej, członków Koła Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie oraz inne osoby współpracujące w ciągu roku z Gminnym Centrum Kultury w Konstantynowie. W spotkaniu uczestniczyli także wszyscy pracownicy GCK.

Wieczór upłynął przy śpiewie kolęd i degustacji przygotowanych wigilijnych smakołyków.

Uroczystość integruje różne środowiska i jest podziękowaniem dla ww. osób za całoroczną działalność na rzecz lokalnej kultury. Wieczerza przygotowywana była na 90 osób.

Dziękujemy wszystkim za obecność i trud włożony w przygotowania, bo bez Was nasi Drodzy Przyjaciele taka uroczystość nie mogłaby się odbyć.

Opracowanie: Teresa Bartosiewicz